2011 m. sausio 28 d.

Duomenų Privatumo diena - kvietimas blog'eriams

Duomenų Privatumo diena (Data Privacy Day), pažymima sausio 28-ąją, yra šviečiamoji akcija, nukreipta į asmens duomenų, kuriais viešai išreiškiame savo unikalumą ir asmenybę, apsaugą. 


Šiame tinkliniame pasaulyje, kruopščiai skaitmenizuojančiame mūsų identitetą, vietas, veiksmus, mėgiamus pirkinius, grupes, judėjimus ir istorijas, mes privalome paklausti:
- Kas renka visą šią informaciją?
- Ką jie daro su ja?
- Su kuo ja dalinasi?
Kiekvienas mūsų esame to pasaulio dalis, tad pagrindinis klausimas:
- Kaip aš galiu apsaugoti savo asmeninę informaciją nuo netinkamo jos panaudojimo?

Startavusi 2007 metais, sausio 28-oji kaip Duomenų Privatumo diena šiuo metu yra pažymima JAV, Kanadoje bei ES šalyse. 
Gaila, tačiau Lietuvoje ta tema vakar buvo surengta spaudos konferencija, o vasario 23 d. Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija kartu su VU padaliniu "ELSA Vilnius" rengia susitikimą su Vilniaus Universiteto Teisės fakulteto studentais... Ir viskas.
Šalyje, kuri garsėja vienu sparčiausių pasaulyje interneto ryšiu ir labai intensyvia skverbtimi į Facebook, šia proga tik valstybinė prižiūrinti institucija kiek kvėpteli... 
Pats apie šią iniciatyvą sužinojau tik šiandien perskaitęs užsienio blog'uose.
Kadangi, manau, Lietuvos blog'eriai esam to skaitmeninio pasaulio dalelė - siūlau kitais metais ta tema lietuviškoje blogosferoje surengti akciją, straipsnių ciklą ar ka nors nenormalesnio, kad ši diena nuskambėtų plačiau - privatumo ir duomenų apsaugos klausimais būtina visiems kalbėti ir suprasti kuo daugiau.

Papildymas:
1. daugiau televizorių žiūrintys kolegos apšvietė, kad matė keletą šios tematikos filmukų televizijoje... Užskaitau :)
2. dar tokis tinklapis-projektas "Informuotumo didinimas apie vaikų privatumo apsaugą" ir jame esantys keli šviečiamieji filmai.

Akcijos tinklapis (ES)
Akcijos tinklapis (JAV) 
Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos "naujiena

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą