2010 m. balandžio 26 d.

Kaip pasirinkti apsaugos priemones (II): Saugi kaimynystė

Kaip žadėjau ankstesniame straipsnyje, šiandien apžvelgsiu mus supančios aplinkos vertinimą saugos požiūriu bei galimybes saugą padidinti.
Pirma siūlau išvažiuoti ar išeiti iš namų ir ramiai grįžtant dairytis aplinkui. Pabandykite pažvelgti į Jūsų namus supančią aplinką, tarsi pirmą kartą čia būdami.
Individualaus namo atveju stebėkite savo kvartalą: kokie namai jame vyrauja, ar kiemai uždari ir su aklinom tvorom ar atviri aplinkai. Kiek jie patraukliai ir „turtingai“ atrodo, kokie vartai, durys, langai, vitrinos vyrauja, ar yra apsauginės žaliuzės, apsaugos signalizacijos blykstės ant fasado.
Buto atveju apsidairykite kieme: prisiminkite, kur mėgsta būriuotis Jums nerimą keliantys asmenys, stebėkite kokie namai aplinkui, kiek saugi atrodo Jūsų laiptinė, lyginant su gretimomis. Kaip atrodo Jūsų langai, balkonas, kas iš lauko per juos matosi? O kokie langai Jūsų kaiminystėje? Kokios Jūsų buto durys ir spynos, lyginant su kaimynais?
Šių išvardintų klausimų tikslas yra padėti Jums įsijausti į ieškančio taikinių vagies kailį. Pabandykite įvertinti, kiek išoriškai Jūsų nuosavybė atrodo patraukliai potencialiems nusikaltėliams, lyginant su kaimynais. Jei aplink vyrauja namai su apsauginėmis žaliuzėmis, dengiančiomis langus ir vitrinas, aukštomis tvoromis bei signalizacijos blykstėmis ant pastatų fasadų, Jums teks neatsilikti, idant Jūsų būstas netaptu išoriškai patrauklesniu už aplinkinius.
Jeigu matote, kad Jūsų namas ar butas išsiskiria aplinkoje ar tiesiog iš lauko lengvai pastebimi vertingi daiktai būsto viduje, apgalvokite, kokiomis priemonėmis šį įspūdį galite susilpninti ar pašalinti. Tik nesant tokių priemonių galvokite apie bendrą objekto saugos sustiprinimą.
Niekad nepamirškite geros kaiminystės teikiamų galimybių. Jei sutariate su kaimynais, atvirai su jais aptarkite saugos klausimą. Gal mąstant kartu kils idėjų kaip galite vienas kitam padėti.
Jeigu diegiat elektroninę apsaugos signalizaciją, pasiūlykite artimiausiems kaimynams panašias sistemas. Net Jūsų būsto signalizacijai esant prijungtai prie saugos tarnybos pulto, yra naudinga keliems kaimynams gauti trumpasias žinutes apie bet kurio iš Jūsų su kaimynais būste suveikusią signalizaciją. Nereikia suveikimo atveju bėgti su šluota potencialių vagių vaikyti, tačiau pasižiūrėti per langus, tvorą ar durų akutę – nepakenks. Tai bus naudinga Jums išvykus iš namų, kadangi gavęs žinutę apie suveikusią signalizaciją, turėsite kam paskambinti ir paklausti ką mato ir girdi. Tokią pačią naudą gaus ir Jūsų kaimynas.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą