Labai dažnai apsaugos sistemos diegiamos be projekto arba su simboliškai atliktu projektu. Jame nerasime informacijos apie rizikų, pavojų, galimų grėsmių įvertinimą, nebus pagrįsti siūlomi techniniai sprendiniai, o ir projekto turinys apims tik elektroninių apsaugos sistemų dalį. Neieškokite tokiuose projektuose suformuluotų reikalavimų durų mechaniniam atsparumui, langų užraktams ir panašiems dalykams.
Net jei projektuotojas, entuziazmo pagautas, imasi suderinti saugos komponentus taip, kad jų teikiamas apsaugos lygis būtų panašus ir papildytų vienas kitą, dažnai visą sistemą apgriauna diegėjas, siūlydamas Klientui tai, kas paprasčiau įdiegiama ar yra tiesiog pelningiau. Pagal teisės aktus projektuotojas turėtų prižiūrėti projekto vykdymo eigą, tačiau užsakovas, taupydamas, dažniausiai nesamdo projektuotojo šiems darbams. Pasitenkinama bendruoju statybos prižiūrėtoju arba savo nuomone. Taip gimsta objektai, kurių saugai išleisti dideli pinigai, tačiau vagys ir kitokio plauko nusikaltėliai džiaugiasi: - Pas mus (t.y. Lietuvoje) įsilaužti taip paprasta...
Taigi, turime užburtą ratą: projektuotojai kepa simbolinius projektus, nes Užsakovai tam skiria labai mažas lėšas, o Užsakovai nemoka už projektavimą daugiau, nes tiesiog nėra už ką mokėti…
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą