2011 m. kovo 4 d.

Gaisrinė sauga: kas naujo?

fire pit
Pastaruoju metu gaisrinės saugos padangėje vyksta nemažai pokyčių ir tie pokyčiai man asmeniškai visai patinka :) Kalbu apie nuobodžius dokumentus, kurie nustato kaip, kokiais būdais ir priemonėmis siekti mažesnės gaisro tikimybės ir lengvesnių pasekmių gaisrui atsitikus.
Mano darbinė "biblija" - "gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemų projektavimo ir įrengimo taisyklės" rimčiau atsinaujino dar 2009 metų vasarą, kartu su stacionariais gaisro gesinimo įrenginiais ir pan. Taisyklės tik vienos, su retomis išimtimis jų pakako tinkamam gaisro signalizacijos projekto atlikimui.
Kasdienybėje daugiau vargo matydavau su pastatų konstrukcijomis, evakuacijų schemomis ir pan. dalykais. Projektuojant statinį dažnai architektas sugalvodavo, konstruktorius suskaičiuodavo, o atitikties priešgaisriniams reikalavimams niekas nesukontroliuodavo. Tada, jau atliktas projektas būdavo kelis kartus koreguojamas pagal gaisrininkų pastabas...
Taigi, praėjusių metų gegužę gimė nauja pagrindinė sritis - ypatingo statinio gaisrinės saugos visoks vadovas. Jis tapo atsakingu, kad esant gaisrui pastatas per greitai nesugriūtų, kad evakuacinė laiptinė būtų pakankamai erdvi ir t.t. Nuo šių metų sausio 1d. šie naujai kepti vadovai gavo savo darbo knygą: "Gaisrinės saugos pagrindiniai reikalavimai". Reikalavimai apima du "numarintus" senus reglamentus bei papildyti nemažu naujos informacijos ir net praktinių pavyzdžių kiekiu. Dabar radau ir skaičiuokles kai kuriems parametrams parinkti.
Toliau - š.m. kovo 1d. įsigaliojo "Visuomeninių statinių gaisrinės saugos taisyklės", o nuo balandžio 15d. turėsime ir "Gyvenamųjų pastatų gaisrinės saugos taisykles". Abejos nagrinėja to tipo pastatams specifinius reikalavimus bei nurodo, kur ieškoti bendresnės informacijos. Taigi, statant gyvenamajį namą pakaks atsiversti paskutines minėtas taisykles, pasiskaityti kas jose unikalaus ir ten pat turėti visą sąrašą dokumentų, kurie reguliuos Jūsų statinį priešgaisriniu požiūriu.
Anksčiau žmogui reikėjo pačiam sugalvoti kokie norminiai dokumentai privalomi statiniui. Ir dažnai būdavo pamirštas koks STR'as, taisyklės ar normos. Ypač jei jis nepastebėtas atsinaujindavo.
Pabaigai - statinio eksploatacijos tvarką nustatančios taisyklės taip pat atsinaujino. 
Primenu, kad nuorodos į visus norminius dokumentus talpinamos mano tinklaraščio Teisės skiltyje.
P.S. Namų sauga - jau Facebook'e. Kam patogiau tinklaraščio įrašus ir smulkesnius pastebėjimus stebėti ten - kviečiu prisijungti ;)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą